Výroba a technologie

Hlavní výrobní program tvoří šití automobilových sedáků pro prémiové značky automobilů z kožených a syntetických materiálů.
V současné době je denní výrobní kapacita v šicích dílnách 55 -60 tis. Nmin (cca 290 kompletních sad pro osobní auta). Pro tuto produkci společnost zajišťuje řezání textilních a syntetických materiálů na svých CNC strojích, kožené díly jsou dodávány zákazníkem. Tyto výkony zajišťuje 130 operátorů šicích strojů ve dvousměnném provozu a 12 operátorů řezacích strojů v třísměnném provozu.


Řezací úsek
je vybaven třemi výkonnými CNC řezacími stroji GERBER Cutter XL-c 7000, r.v. 2007, BULLMER Procut XL 7501, r.v.2009 a BULLMER Procut D 8001, r.v.2016.
Rolový materiál - textil, vinil, PU pěna, alcantara je na těchto strojích dělen na dílce, které jdou k dalšímu zpracování.

Šicí úsek
je organizován do technologicky uzavřených buněk, ze kterých vychází hotové ušité části sedáků. Jsou tvořeny speciálními airbagovými šicími stroji pro   šití airbagových částí sedáku, jednojehlovými a dvojjehlovými šicími stroji značek   Dürkopp-Adler, Pfaff a Global, řasícími stroji a několika upravenými speciály pro složitější šití.


Charakterem práce se jedná o čistý, bezemisní a ekologicky velmi šetrný výrobní program bez použití lepidel, chemikálií a toxických odpadů. Je energeticky šetrný, jsou zde použity moderní technologie pro dělení materiálu i šicí operace. Jedná se o výrobní proces s vysokým podílem přímé lidské práce, vyžadující zručnost, vysokou kvalitu a výkon. Pracovní operace jsou z pohledu hygieny práce nezávadné, čisté, bezprašné, v nehlučném prostředí.


Budova výrobního areálu ve Veselí nad Moravou byla postavena v roce 1993 a svými parametry a zázemím zcela vyhovuje pro daný charakter výroby. Dostatečně dimenzované výrobní prostory, sklady a manipulační prostory do budoucna umožňují další rozšiřování výroby.

CNC stroje - Bulmer.

Šicí stroje - vybavení.