Historie společnosti STIVAL Automotive s.r.o.


Společnost byla založena v srpnu 2007 a v témže roce zahájila výrobu potahů automobilových sedáků v bývalé obuvnické továrně ve Veselí nad Moravou. Při postupném budování výrobních kapacit společnost využila lidský potenciál z obuvnické a textilní výroby, které byly v daném regionu historicky silně zastoupeny. Směřování výroby do oblasti automobilového průmyslu bylo dáno vlastníkem, společností Sněžka v.d. Náchod. Spolu s dalšími patří STIVAL Automotive s.r.o. do skupiny výrobních podniků této mateřské společnosti.

Od počátku se společnost zaměřila na šití potahů automobilových sedáků z kožených, syntetických a textilních materiálů. Především díky kvalitě práce a spolehlivosti se postupně vyprofilovala jako výrobce kožených potahů pro prémiové značky automobilů. Hlavním obchodním partnerem v této oblasti je společnost ADIENT Czech Republic k.s.

Vedle hlavního výrobního programu společnost realizuje ve svých prostorách i další výrobu. Dlouhodobě vyrábí speciální textilní výrobky určené pro hasičské záchranné sbory, kde je výhradním odběratelem společnost Perspekta spol. s r.o.

V roce 2016 byla ve spolupráci se společností KASKO spol.s r.o. zahájena výroba dílů pro systémy automobilových sedáků určených pro ŠKODA Auto.

V současné době společnost zaměstnává 180 pracovníků především v dělnických profesích.

Kontaktní údaje
STIVAL Automotive s.r.o.
Zarazická 311
698 01 Veselí nad Moravou, CZ

+420 518 322 537
info@stivalauto.cz